OM HUNDSKOLAN VISION

OM HUNDSKOLAN VISION

Hundskolan Vision

Vår vision är – Det finns inga omöjliga hundar, bara hundar som i varierande grad behöver lära sig hur de ska umgås med sina ägare. Det finns inga omöjliga hundägare, bara hundägare som i varierande grad behöver lära sig hur de ska umgås med sina hundar.

Hundskolan Vision

vill genom att erbjuda kurs- och dressyr verksamhet hjälpa hundägare i hela Sverige att tillvarata hundens egenskaper så att den fungerar väl i den miljö den ska verka. Hundskolan Vision erbjuder ett varierat kursutbud och dressyr av hundar. Kursutbudet sträcker sig från valpkurser, allmänlydnadskurser till special kurser för jakthundar och problemhundskurser. Hundskolan Vision skräddarsyr även kurser efter önskemål.

 

Hundskolan Vision

ägs och drivs av Mattias Westerlund. Mattias är dressör och instruktör och har tidigare arbetat vid Hundskolan i Sollefteå. Mattias har erfarenhet från dressyr av de flesta tjänstehundstyper såsom minhundar, narkotikahundar, polishundar, ledarhundar, rehabhundar och utbildning av deras förare samt kurs- och utbildningsverksamhet. Mattias har haft den unika möjligheten att dressera och jobba med hundratals hundar, både i Sverige och internationellt.

Webdog

är Hundskolan Visions utbud av filmer och instruktioner via nätet. I och med Webdog kan du börja din träning hemma eller vart du än befinner dig. Våra filmer fungerar i din dator eller i din smartphone. Sedan är du redo att börja träna. Till detta kan du till de flesta filmer också ladda ner en beskrivande text som du kan använda som stöd.

Senaste nytt

För senaste nytt om Hundskolan Vision, Webdog, kurser och andra nyheter, följ oss på Facebook och Instagram.

Hundskolan Vision

Vår vision är – Det finns inga omöjliga hundar, bara hundar som i varierande grad behöver lära sig hur de ska umgås med sina ägare. Det finns inga omöjliga hundägare, bara hundägare som i varierande grad behöver lära sig hur de ska umgås med sina hundar.

 

Hundskolan Vision

vill genom att erbjuda kurs- och dressyr verksamhet hjälpa hundägare i hela Sverige att tillvarata hundens egenskaper så att den fungerar väl i den miljö den ska verka. Hundskolan Vision erbjuder ett varierat kursutbud och dressyr av hundar. Kursutbudet sträcker sig från valpkurser, allmänlydnadskurser till special kurser för jakthundar och problemhundskurser. Hundskolan Vision skräddarsyr även kurser efter önskemål.

 

 

Hundskolan Vision

ägs och drivs av Mattias Westerlund. Mattias är dressör och instruktör och har tidigare arbetat vid Hundskolan i Sollefteå. Mattias har erfarenhet från dressyr av de flesta tjänstehundstyper såsom minhundar, narkotikahundar, polishundar, ledarhundar, rehabhundar och utbildning av deras förare samt kurs- och utbildningsverksamhet. Mattias har haft den unika möjligheten att dressera och jobba med hundratals hundar, både i Sverige och internationellt.

Webdog

är Hundskolan Visions utbud av filmer och instruktioner via nätet. I och med Webdog kan du börja din träning hemma eller vart du än befinner dig. Våra filmer fungerar i din dator eller i din smartphone. Sedan är du redo att börja träna. Till detta kan du till de flesta filmer också ladda ner en beskrivande text som du kan använda som stöd.

Senaste nytt

För senaste nytt om Hundskolan Vision, Webdog, kurser och andra nyheter, följ oss på Facebook och Instagram.